kan al ve gönder

Kan al ve gönder

Paket içinden çıkan tüpün içine sağlık merkezinden kan (0,5 ml) aldırın. Daha sonra numinenizi kargo ile bize gönderebilirsiniz.

Analiz

Analiz

Kan numuneniz yeni nesil nano teknoloji kullanılarak analiz edilmektedir.

test raporu

Test Raporu

Alerji Testinizin raporu İstanbul Alerji Uzmanları tarafından yorumlanarak sizlere mail olarak gönderilecektir.

allergy

Alerji Doktoru’na Danışın

300 alerjen için detaylı sonuçlar veren Alerji test raporlarınızı alerji doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Astım, Alerjik Nezle, Evcil hayvan, besin alerjisi belirtileriniz varsa Alerji Uzmanı değerlendirmesiyle kandan ve ciltten alerji testi yaptırabilirsiniz.

Alerji Testi İçin Bilgi Alın!

Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Arama Talebi Oluşturun!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Mesajınız için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Danışma Hattı : 0216 709 45 88 Tüm Şubeler: Hafta İçi 08:30 – 18:00 / Cumartesi 09:00 – 17:00

Günümüzde yeni geliştirilen alerji testi olan moleküler alerji testi ile artık alerjik hastalıkların teşhisi daha kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarılmakta ve alerjik hastalığın tedavisi konusunda çok kapsamlı sonuçlar elde edilebilmektedir. Çok az bir kan ile nano teknoloji kullanılarak yapılan bu testle, kişinin alerjisi varsa, alerji haritasının çıkarılmasını sağlamaktadır.

Son teknoloji moleküler alerji testi; 300 adet alerjiye neden olan madde ve alerjik madde bileşenlerine karşı alerjiyi saptamakta ve bunun yanında kişinin alerjik yapısı konusunda bilgi sağlayan Ig E değerini hakkında da bilgi vermektedir.

Moleküler Alerji Testi Nedir?

Kandan alerjiye neden olan besin, polen, ev tozu mite, arı gibi çeşitli alerjenlere karşı spesifik IgE miktarını ölçerek vücudumuzun alerjisini ve alerji seviyesini saptayabilen, aynı zamanda total IgE dediğimiz vücudun alerjik yapısını gösterebilen yeni nesil bir alerji testidir.

Moleküler alerji testi nano teknoloji temelinde yapılan ve bilimsel olarak doğruluğu kanıtlanmış bir alerji testi yöntemidir. Her alerjik maddenin standardizasyonu sağlanmıştır.

Moleküler Alerji testi ile Çapraz Reaksiyona neden olan maddeler ortadan kaldırıldığı için daha doğru sonuç vermektedir.

Alerjiye neden olan bitkiler, ev tozu mite, evcil hayvanları ve besinlerden içindeki karbonhidrat yapısındaki bileşenler vardır. Bu bileşenler nedeniyle de alerjisi olmamasına rağmen içindeki karbonhidrat yapısındaki bileşenler nedeniyle alerjisi varmış gibi görünmektedir. Yaklaşık %25 civarında çapraz reaksiyon nedeniyle pozitif sonuç çıkmaktadır. Yani bazı maddelere alerjisinden dolayı alerjisi olmayan maddelere de alerjisi varmış gibi sonuç elde edilmektedir.

Moleküler alerji testi ile kanda çapraz reaksiyon nedeniyle yalancı olarak pozitif sonuç veren alerjiler engellenmektedir. Mevcut alerji testlerinden ciltten yapılan veya kandan yapılan alerji testlerinde bir maddeye alerji saptanınca yapısındaki benzer maddelerden dolayı sanki başka maddelere de alerji varmış gibi sonuç çıkmaktadır. Moleküler alerji testinde ise kandaki bu çapraz reaksiyon veren karbonhidrat bazlı bileşenler yok edildiği için bu yalancı reaksiyonlar ortadan kalkarak gerçek alerjiler daha sağlıklı bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır. Bu da daha sağlıklı bir yorumlamaya neden olmaktadır.

Moleküler Alerji Testi ile Saptanabilen Alerjiler

Moleküler Alerji Testi ile Hem Alerjiye neden Olan Maddeler hem de Alerjik Maddelerin Bileşenlerine (Komponentlerine) Karşı Alerjiler Saptanmaktadır.

Moleküler Alerji Testi ile kişinin alerjisi kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır.. Bu test ile hem vücudun alerjik yapısını kabaca gösteren IgE seviyesi saptanmakta hem alerjiye neden olan maddeler hem de alerjik maddelerin bileşenleri yani komponentlerine alerjileri kapsamlı bir şekilde saptanmaktadır.

Alerji testi ile 150 den fazla alerjik madde ve 100 civarında alerjenlerin komponentleri yani bileşenlerine karşı alerjiyi saptayarak 300 maddeye karşı alerji saptanmaktadır.

Moleküler alerji testi çok kapsamlı bir alerji testidir. Hem havada bulunan ev tozu mite, polen, küf, evcil hayvanlar, arı gibi alerjileri hem de gıdalara karşı alerjiyi saptayabilmektedir. Bu kapsamlı testle 150’den fazla alerji saptanmakta ve 100 üzerinde alerjik madde bileşenlerini yani kompenentlerine karşı alerjiyi saptamaktadır. Alerji testi ile bir nevi kişinin alerji haritası ortaya çıkarılabilmektedir. Ayrıntılı bir alerji testi ortaya çıkarıla bilmenin yanında doktora çok fazla bilgi yanında tedavi açısından ve alerjinin gidişatı hakkında bilgi vermektedir.

Moleküler Alerji Testi bileşene dayalı alerji aşısının yapılmasını sağlamaktadır.
Alerjiye neden olan maddelerin bileşenlerine karşı alerjinin saptanması da çok önemli bilgiler vermektedir. Bileşene dayalı alerji testiyle alerji aşıları daha güvenli sonuç vermektedir. Çünkü çapraz reaksiyonlara neden olanların etkisi bu testle yok edildiği için gerçek alerjiler ortaya çıkarılmakta ve bunun sonucu olarak da daha az maddeyle daha güçlü bir alerji aşısının hazırlanması mümkün olmaktadır. Bunun sonucu olarak doğru sonuçlar elde edilmekte ve daha doğru alerji aşılarının hazırlanması mümkün olmaktadır.

Alerji testi ile besinlerin bileşenlerine karşı alerji saptanması çok önemlidir
Çünkü besinlerin bileşenlerine alerjinin saptanmasıyla besin alerjisinin ne kadar ciddi olduğu, ne kadar sure devam edeceği ve fırınlanmadan etkilenip etkilenmeyeceği hakkında bilgi vermektedir.

Moleküler Alerji Testi Kimlere Yapılabilir?

– Alerji şüphesi olan herkese alerjilerin daha kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarılması için,

– Standart alerji testlerinde alerjisi saptanmayan ve alerjiye neden olan alerji saptanmayan çocuk ve yetişkinlerde daha kapsamlı alerji testiyle nadir alerjilerin saptaması için

– Deri testi veya kanda standart testlerde çok fazla sayıda alerjisi çıkanlarda çapraz reaksiyonları ekarte ederek gerçek alerjilerin ortaya çıkarılması için,

– Alerji aşısının bileşene dayalı olarak yapılarak daha etkili alerji aşısının yapılması için,

– Besin alerjisi olan çocuklarda alerjinin süresini saptamak ve fırınlanmaya duyarlı olup olmadığını anlamak için,

– Alerjik şok geçiren çocuk ve yetişkinlerde nedeni saptamak için moleküler alerji testi yapılabilir.

Moleküler Alerji Testinde Hangi Maddelere Bakılır?

Kişinin alerji haritası çıkarılmaktadır. Bu test ile havada bulunan ev tozu mite, polenler, evcil hayvanlar, arılar gibi havada bulunan alerjenler ile kapsamlı bir besin alerjilerine bakılmakta aynı zamanda alerjik maddelerin bileşenlerine karşı da alerji ve alerji seviyesi saptanmaktadır. Yaklaşık 300 alerjik madde ve alerjik madde bileşenlerine bakılmaktadır.

Moleküler Alerji Testi Hangi Uzmanlarca Değerlendirilmelidir?

Yeni geliştirilen bir test olup bu testin değerlendirilmesini çocuk ve yetişkin alerji uzmanlarınca yapılması çok faydalı olacaktır. Bu testin değerlendirilmesi ve yorumlanması eğitim gerektirmektedir. Bu testi yapmak değil değerlendirmek çok daha önemlidir. Bu nedenle bu testin sadece yapılabilmesi yeterli olmayacaktır.

Moleküler Alerji Testi

– Yeni geliştirilen kapsamlı bir alerji testidir

– Kandan nano teknoloji ile yapılan bir alerji testidir

– Tek bir testle kişinin tüm alerjilerini kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

– Çapraz reaksiyona neden olan maddeleri ortadan kaldırarak doğru bir alerji testi sağlamaktadır

– Alerjiye neden olan bileşenlere karşı da alerjiyi saptaması nedeniyle;

– Alerjinin şiddeti,

– Ne kadar sure devam edeceği,

– Fırınlanmaya karşı ne kadar duyarlı olduğunu,

– Alerji aşısının hangi alerjik maddelerden oluşması gerektiğini saptadığı için çok değerli sonuçlar vermekte ve alerjinin teşhis ve tedavisi için yeni nesil alerji testidir.

İstanbul Alerji Merkezinde moleküler alerji testi yapılmaktadır. Çok az bir kan alınıp bir hafta içinde netice vermektedir. 282 adet alerji maddesi ve bileşene karşı alerji saptayan bu testin Türkiye’de yapılabilmesini sağladığımız için çok mutluyuz.

Kapsamlı Moleküler Alerji Testi Allerjen Listesi

No Alerjenler Türkçe Alerjenler

İngilizce

Bilimsel İsim Bileşen Ö/M Biyokimyasal Fonksiyon

Akarlar

1 Ev tozu akarı (Amerikan) American house dust mite Dermatophagoides farinae Der f 1 M Sistin proteaz
2 Ev tozu akarı (Amerikan) American house dust mite Dermatophagoides farinae Der f 2 M NPC’ Ailesi
3 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 1 M Sistin proteaz
4 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 2 M NPC’ Ailesi
5 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 5 M Bilinmiyor
6 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 7 M Ev Akarları, Grup 7
7 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 10 M Tropomiyozin
8 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 11 M Miyozin, Ağır zincir
9 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 20 M Arjinin kinaz
10 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 21 M Bilinmiyor
11 Ev tozu akarı (Avrupa) European house dust mite Dermatophagoides pteronyssinus Der p 23 M Peritrofin benzeri protein

Depo Akarları

12 Blomia tropicalis Blomia tropicalis Blomia tropicalis Blo t 5 M Ev akarı, Grup 5
13 Blomia tropicalis Blomia tropicalis Blomia tropicalis Blo t 10 M Tropomiyozin
14 Blomia tropicalis Blomia tropicalis Blomia tropicalis Blo t 21 M Bilinmiyor
15 Glycyphagus domesticus Glycyphagus domesticus Glycyphagus domesticus Gly d 2 M NPC’ Ailesi
16 Saman akarı Lepidoglyphus destructor Lepidoglyphus destructor Lep d 2 M NPC’ Ailesi
17 Tyrophagus putrescentiae Tyrophagus putrescentiae Tyrophagus putrescentiae Tyr p Ö
18 Tyrophagus putrescentiae Tyrophagus putrescentiae Tyrophagus putrescentiae Tyr p 2 M NPC’ Ailesi
19 Un akarı Acarus siro Acarus siro Aca s Ö

Mayalar

20 Ekmek mayası Baker’s yeast Saccharomyces cerevisiae Sac c Ö
21 Malassezia sympodialis Malassezia sympodialis Malassezia sympodialis Mala s 5 M Bilinmiyor
22 Malassezia sympodialis Malassezia sympodialis Malassezia sympodialis Mala s 6 M Siklofilin
23 Malassezia sympodialis Malassezia sympodialis Malassezia sympodialis Mala s 11 M Mn Süperoksit dismutaz

Küfler

24 Alternaria alternata Alternaria alternata Alternaria alternata Alt a 1 M Alt a 1-Ailesi
25 Alternaria alternata Alternaria alternata Alternaria alternata Alt a 6 M Enolaz
26 Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Asp f 1 M Mitogillin Ailesi
27 Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Asp f 3 M Peroksizomal protein
28 Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Asp f 4 M Bilinmiyor
29 Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Aspergillus fumigatus Asp f 6 M Mn Süperoksit dismutaz
30 Cladosporium herbarum Cladosporium herbarum Cladosporium herbarum Cla h Ö
31 Cladosporium herbarum Cladosporium herbarum Cladosporium herbarum Cla h 8 M Kısa zincirli dehidrogenaz
32 Penicilium chrysogenum Penicillium chrysogenum Penicillium chrysogenum Pen ch Ö

Çim Polenleri

33 Bahia Çimeni Bahia grass Paspalum notatum Pas n Ö
34 Çavdarı poleni Rye Secale cereale Sec c_pollen Ö
35 Çayırotu Timothy Phleum pratense Phl p 1 M Beta-Ekspansin
36 Çayırotu Timothy Phleum pratense Phl p 2 M Ekspansin
37 Çayırotu Timothy Phleum pratense Phl p 5.0101 M Çim Grubu 5/6
38 Çayırotu Timothy Phleum pratense Phl p 6 M Çim Grubu 5/6
39 Çayırotu Timothy Phleum pratense Phl p 7 M Polkalsin
40 Çayırotu Timothy Phleum pratense Phl p 12 M Profilin
41 İngiliz çimi Perennial ryegrass Lolium perenne Lol p 1 M Beta-Ekspansin
42 Köpek dişi ayrığı Bermuda grass Cynodon dactylon Cyn d Ö
43 Köpek dişi ayrığı Bermuda grass Cynodon dactylon Cyn d 1 M Beta-Ekspansin
44 Sazlık Common reed Phragmites communis Phr c Ö

Ağaç Polenleri

45 Akasya Acacia Acacia mimosa Aca m Ö
46 Akdeniz Selvi Ağacı Cypress Cupressus arizonica Cup a 1 M Pektat Liyaz
47 Cennet Ağacı Tree of Heaven Ailanthus altissima Ail a Ö
48 Ceviz poleni Walnut pollen Juglans regia Weed Poll Jug r_pollen Ö
49 Çınar ağacı London plane tree Platanus acerifolia Pla a 1 M Bitki intervazı
50 Çınar ağacı London plane tree Platanus acerifolia Pla a 2 M Poligalakturonaz
51 Çınar ağacı London plane tree Platanus acerifolia Pla a 3 M nsLTP
52 Dişbudak ağacı Ash Fraxinus excelsior Fra e Ö
53 Dişbudak ağacı Ash Fraxinus excelsior Fra e 1 M Le e 1-Ailesi
54 Dut Mulberry Morus rubra Mor r Ö
55 Fındık poleni Hazel pollen Corylus avellana Cor a_pollen Ö
56 Fındık poleni Hazel pollen Corylus avellana Cor a 1.0103 M PR-10
57 Hurma ağacı Date palm Phoenix dactylifera Pho d 2 M Profilin
58 Huş ağacı Silver birch Betula verrucosa Bet v 1 M PR-10
59 Huş ağacı Silver birch Betula verrucosa Bet v 2 M Profilin
60 Huş ağacı Silver birch Betula verrucosa Bet v 6 M Izoflavon redüktaz
61 Japon çamı Sugi Cryptomeria japonica Cry j 1 M Pektat Liyaz
62 Karaağaç Elm Ulmus campestris Ulm c Ö
63 Kavak Cottonwood Populus nigra Pop n Ö
64 Kayın ağacı Beech Fagus sylvatica Fag s 1 M PR-10
65 Kızılağaç Alder Alnus glutinosa Aln g 1 M PR-10
66 Kızılağaç Alder Alnus glutinosa Aln g 4 M Polkalsin
67 Paper mulberry ağacı Paper mulberry Broussonetia papyrifera Bro pa Ö
68 Sedir ağacı Mountain cedar Juniperus ashei Jun a Ö
69 Servi ağacı Cypress Cupressus sempervirens Cup s Ö
70 Zeytin Olive Olea Europaea Ole e 1 M Le e 1-Ailesi
71 Zeytin Olive Olea Europaea Ole e 9 M 1,3 β Glucanase

Yabani Ot Polenleri 

72 Kali Turgida Russian thistle Salsola kali Sal k Ö
73 Kali Turgida Russian thistle Salsola kali Sal k 1 M Pektin Metilesteraz
74 Kanaryaotu Ragweed Ambrosia artemisiifolia Amb a Ö
75 Kanaryaotu Ragweed Ambrosia artemisiifolia Amb a 1 M Pektat Liyaz
76 Kanaryaotu Ragweed Ambrosia artemisiifolia Amb a 4 M Bitki defensin
77 Kazayağı Lamb’s quarter Chenopodium album Che a Ö
78 Kazayağı Lamb’s quarter Chenopodium album Che a 1 M Le e 1-Ailesi
79 Kenevir Hemp Cannabis sativa Can s Ö
80 Kenevir Hemp Cannabis sativa Can s 3 M nsLTP
81 Misk otu Mugwort Artemisia vulgaris Art v Ö
82 Misk otu Mugwort Artemisia vulgaris Art v 1 M Bitki defensin
83 Misk otu Mugwort Artemisia vulgaris Art v 3 M nsLTP
84 Yapışkan otu Wall pellitor Parietaria judaica Par j Ö
85 Yapışkan otu Wall pellitor Parietaria judaica Par j 2 M nsLTP
86 Yer fesleğeni Annual mercury Mercurialis annua Mer a 1 M Profilin
87 Isırgan otu Nettle Urtica dioica
88 Dar yapraklı sinirli ot Ribwort Plantago lanceolata Pla l Ö
89 Dar yapraklı sinirli ot Ribwort Plantago lanceolata Pla l 1 M
90 Amarant Pigweed Amaranthus retroflexus Ama r Ö

Bakliyat

91 Bezelye Pea Pisum sativum Pis s Ö
92 Fasülye White bean Phaseolus vulgaris Pha v Ö
93 Mercimek Lentil Lens culinaris Len c Ö
94 Nohut Chickpea Cicer arietinus Cic a Ö
95 Soya Soy Glycine max Gly m 4 M PR-10
96 Soya Soy Glycine max Gly m 5 M 7/8S Globülin
97 Soya Soy Glycine max Gly m 6 M 11S Globülin
98 Soya Soy Glycine max Gly m 8 M 2S Albümin
99 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 1 M 7/8S Globülin
100 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 2 M 2S Albümin
101 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 3 M 11S Globülin
102 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 6 M 2S Albümin
103 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 8 M PR-10
104 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 9 M nsLTP
105 Yer fıstığı Peanut Arachis hypogaea Ara h 15 M Oleosin

Tahıllar

106 Acı bakla tohumu Lupine seed Lupinus albus Lup a Ö
107 Arpa Barley Hordeum vulgare Hor v Ö
108 Buğday Wheat Triticum aestivum Tri a aA_TI M Alfa-Amilaz Tripsin-İnhibitör
109 Buğday Wheat Triticum aestivum Tri a 14 M nsLTP
Buğday Wheat Triticum aestivum Tri a 19 M Omega-5 Gliadin
110 Çavdar Cultivated rye Secale cereale Sec c_flour Ö
111 Darı Millet Panicum miliaceum Pan m Ö
112 Karabuğday Buckwheat Fagopyrum esculentum Fag e Ö
113 Karabuğday Buckwheat Fagopyrum esculentum Fag e 2 M 2S Albümin
114 Kavuzlu buğday Tri s Ö
115 Kinoa Quinoa Chenopodium quinoa Che q Ö
116 Mısır Corn, cereal Zea mays Zea m Ö
117 Mısır Corn, cereal Zea mays Zea m 14 M nsLTP
118 Pirinç Rice Oryza sativa Ory s Ö
119 Yulaf Oat Avena sativa Ave s Ö

Baharatlar

120 Anason Anise Pimpinella anisum Pim a Ö
121 Hardal Mustard Brassica Sinapis spp. Sin Ö
122 Hardal Mustard Brassica Sinapis spp. Sin a 1 M 2S Albümin
123 Kekik Oregano Origanum vulgare Ori v Ö
124 Kırmızı biber Paprika Capsicum annuum Cap a Ö
125 Kimyon Caraway Carum carvi Car c Ö
126 Maydanoz Parsley Petroselinum crispum Pet c Ö

Meyveler

127 Armut Pear Pyrus communis Pyr c Ö
128 Çilek Strawberry Fragaria ananassa Fra a 1+3 M PR-10+LTP
129 Elma Apple Malus domestica Mal d 1 M PR-10
130 Elma Apple Malus domestica Mal d 2 M TLP
131 Elma Apple Malus domestica Mal d 3 M nsLTP
132 İncir Fig Ficus carica Fic c Ö
133 Kavun Cuc m 2 M Profilin
134 Kiraz Cherry Prunus spp Pru av Ö
135 Kivi Kiwi Actinidia deliciosa Act d 1 M Sistin proteaz
136 Kivi Kiwi Actinidia deliciosa Act d 2 M TLP
137 Kivi Kiwi Actinidia deliciosa Act d 5 M Kiwellin (Kivi proteini)
138 Kivi Kiwi Actinidia deliciosa Act d 10 M nsLTP
139 Mango Mango Mangifera indica Man i Ö
140 Muz Banana Musa acuminata Mus a Ö
141 Papaya Papaya Carica papaya Car p Ö
142 Portakal Orange Citrus sinensis Cit s Ö
143 Şeftali Peach Prunus persica Pru p 3 M nsLTP
144 Üzüm Grape Vitis vinifera Vit v 1 M nsLTP
145 Yabanmersini Blueberry Vaccinium myrtillus Vac m Ö

Sebzeler

146 Avokado Avocado Persea americana Pers a Ö
147 Domates Tomato Solanum lycopersicum Sola l Ö
148 Domates Tomato Solanum lycopersicum Sola l 6 M nsLTP
149 Havuç Carrot Daucus carota Dau c Ö
150 Havuç Carrot Daucus carota Dau c 1 M PR-10
151 Kereviz Celery Apium graveolens Api g 1 M PR-10
152 Kereviz Celery Apium graveolens Api g 2 M nsLTP
153 Kereviz Celery Apium graveolens Api g 6 M nsLTP
154 Patates Potato Solanum tuberosum Sol t Ö
155 Sarımsak Garlic Allium sativum All s Ö
156 Soğan Onion Allium cepa All c Ö

Kuruyemişler

157 Antep fıstığı Pistachio Pistacia vera Pis v 1 M 2S Albümin
158 Antep fıstığı Pistachio Pistacia vera Pis v 2 M 11S globulin subunit
159 Antep fıstığı Pistachio Pistacia vera Pis v 3 M 7/8S Globülin
160 Avustralya fındığı Macadamia Macadamia integrifolia Mac i 2S Albumin M 2S Albümin
161 Avustralya fındığı Macadamia Macadamia integrifolia Mac inte Ö
162 Badem Almond Prunus dulcis Pru du Ö
163 Brezilya fındığı Brazil nut Bertholletia excelsa Ber e Ö
164 Brezilya fındığı Brazil nut Bertholletia excelsa Ber e 1 M 2S Albümin
165 Ceviz Walnut Juglans regia Jug r 1 M 2S Albümin
166 Ceviz Walnut Juglans regia Jug r 2 M 7/8S Globülin
167 Ceviz Walnut Juglans regia Jug r 3 M nsLTP
168 Ceviz Walnut Juglans regia Jug r 4 M 11S Globülin
169 Ceviz Walnut Juglans regia Jug r 6 M 7/8S Globülin
170 Fındık Hazelnut Corylus avellana Cor a 1.0401 M PR-10
171 Fındık Hazelnut Corylus avellana Cor a 8 M nsLTP
172 Fındık Hazelnut Corylus avellana Cor a 9 M 11S Globülin
173 Fındık Hazelnut Corylus avellana Cor a 11 M 7/8S Globülin
174 Fındık Hazelnut Corylus avellana Cor a 14 M 2S Albümin
175 Kaju Cashew Anacardium occidentale Ana o Ö
176 Kaju Cashew Anacardium occidentale Ana o 2 M 11S Globülin
177 Kaju Cashew Anacardium occidentale Ana o 3 M 2S Albümin
178 Pikan cevizi Pecan walnut Carya illinoinensis Car i Ö

Tohumlar

179 Ayçiçeği tohumu Sunflower seed Helianthus annuus Hel a Ö
180 Çemen tohumları Fenugreek Trigonella foenum-graecum Tri fo Ö
181 Haşhaş tohumu Poppy seed Papaver somniferum Pap s Ö
182 Haşhaş tohumu Poppy seed Papaver somniferum Pap s 2S Albumin M 2S Albümin
183 Kabak çekirdeği Pumpkin seed Cucurbita pepo Cuc p Ö
184 Susam Sesame Sesamum indicum Ses i Ö
185 Susam Sesame Sesamum indicum Ses i 1 M 2S Albümin

Süt

186 At sütü Mare’s milk Equus caballus Equ c_milk Ö
187 Deve sütü Camel’s milk Camelus dromedarius Cam d Ö
188 İnek sütü Cow’s milk Bos domesticus Bos d_milk Ö
189 İnek sütü Cow’s milk Bos domesticus Bos d 4 M α-Laktalbümin
190 İnek sütü Cow’s milk Bos domesticus Bos d 5 M β-Laktoglobülin
191 İnek sütü Cow’s milk Bos domesticus Bos d 8 M Kasein
192 Keçi sütü Goat’s milk Capra hircus Cap h_milk Ö
193 Koyun sütü Sheep’s milk Ovis aries Ovi a_milk Ö

Yumurta

194 Yumurta beyazı Egg white Gallus domesticus Gal d_white Ö
195 Yumurta beyazı Egg white Gallus domesticus Gal d 1 M Ovomukoid
196 Yumurta beyazı Egg white Gallus domesticus Gal d 2 M Ovalbümin
197 Yumurta beyazı Egg white Gallus domesticus Gal d 3 M Ovotransferrin
198 Yumurta beyazı Egg white Gallus domesticus Gal d 4 M Lizozim C
199 Yumurta sarısı Egg yolk Gallus domesticus Gal d_yolk Ö
200 Yumurta sarısı Egg yolk Gallus domesticus Gal d 5 M Serum albümin

Balıklar/Deniz Ürünleri

201 Atlantik morinası Atlantic cod Gadus morhua Gad m Ö
202 Atlantik morinası Atlantic cod Gadus morhua Gad m 1 M β-Parvalbümin
203 Atlantik morinası Atlantic cod Gadus morhua Gad m 2+3 M β-Enolaz& Aldolaz
204 Atlantik uskumrusu Atlantic mackerel Scomber scombrus Sco s Ö
205 Atlantik uskumrusu Atlantic mackerel Scomber scombrus Sco s 1 M β-Parvalbümin
206 Deniztarağı Pec spp. Ö
207 Dev kaplan karides Black-Tiger shrimp Penaeus monodon Pen m 1 M Tropomiyozin
208 Dev kaplan karides Black-Tiger shrimp Penaeus monodon Pen m 2 M Arjinin kinaz
209 Dev kaplan karides Black-Tiger shrimp Penaeus monodon Pen m 3 M Miyozin, Hafif zincir
210 Dev kaplan karides Black-Tiger shrimp Penaeus monodon Pen m 4 M Sarkoplasmik Kalsiyum bağlayıcı protein
211 Istakoz Lobster Homarus gammarus Hom g Ö
212 İstridye Oyster Ostrea edulis Ost e Ö
213 Kahverengi karides Brown shrimp Crangon crangon Cra c 6 M Troponin C
214 Kalamar Squid Loligo spp. Lol spp. Ö
215 Karidesler karışık Shrimp mix Litopaenaeus setiferus, Farfantepenaeus aztecus, Farfantepenaeus dourarum Lit s Ö
216 Kılıçbalığı Swordfish Xiphias gladius Xip g 1 M β-Parvalbümin
217 Midye Common mussel Mytilus edulis Myt e Ö
218 Pembe karides Shrimp Pan b Ö
219 Ringa balığı Atlantic herring Clupea harengus Clu h Ö
220 Ringa balığı Atlantic herring Clupea harengus Clu h 1 M β-Parvalbümin
221 Ringa solucanı Anisakis simplex Anisakis simplex Ani s 1 M Kunitz serin proteaz inhibitörü
222 Ringa solucanı Anisakis simplex Anisakis simplex Ani s 3 M Tropomiyozin
223 Sazan balığı Carp Cyprinus carpio Cyp c 1 M β-Parvalbümin
224 Somon balığı Salmon Salmo salar Sal s Ö
225 Somon balığı Salmon Salmo salar Sal s 1 M β-Parvalbümin
226 Ton balığı Tuna Thunnus albacare Thu a Ö
227 Ton balığı Tuna Thunnus albacare Thu a 1 M β-Parvalbümin
228 Vatos balığı Thornback ray Raja clavata Raj c Ö
229 Vatos balığı Thornback ray Raja clavata Raj c parvalbumin M α-Parvalbumin
230 Venus istiridyesi Venus clam Ruditapes spp. Rud spp. Ö
231 Yengeç Crab Chionoecetes spp. Chi spp. Ö

Etler

232 Acheta domesticus House cricket Acheta domesticus Ach d Ö
233 At et Horse Equus caballus Equ c_meat Ö
234 Domuz, et Pig Sus domesticus Sus d_meat Ö
235 Domuz, et Pig Sus domesticus Sus d 1 M Serum albümin
236 Göçmen çekirge Loc m Ö
237 Hindi Turkey Meleagris gallopavo Mel g Ö
238 Koyun Lamb Ovis aries Ovi a_meat Ö
239 Sığır, et Beef Bos domesticus Bos d_meat Ö
240 Sığır, et Beef Bos domesticus Bos d 6 M Serum albümin
241 Solucan Mealworm Tenebrio molitor Ten m Ö
242 Tavşan, et Rabbit Oryctolagus spp Ory_meat Ö
243 Tavuk Chicken Gallus domesticus Gal d_meat Ö

Karınca

244 Ateş karıncası Fire ant venom Solenopsis richteri & Solenopsis invicta Sol spp. Ö

Bal Arısı

245 Bal arası zehiri Honey bee venom Apis mellifera Api m Ö
246 Bal arası zehiri Honey bee venom Apis mellifera Api m 1 M Fosfolipaz A2
247 Bal arası zehiri Honey bee venom Apis mellifera Api m 10 M Icarapin Variant 2

Yaban Arısı

248 Avrupa kağıt yaban arısı zehiri Paper wasp venom Polistes dominulus Pol d Ö
249 Avrupa kağıt yaban arısı zehiri Paper wasp venom Polistes dominulus Pol d 5 M Antijen 5
250 Eşekarısı zehiri Long -headed wasp venom Dolichovespula spp. Dol spp Ö
251 Yaban arısı zehiri Common wasp venom Vespula vulgaris Ves v Ö
252 Yaban arısı zehiri Common wasp venom Vespula vulgaris Ves v 1 M Fosfolipaz A1
253 Yaban arısı zehiri Common wasp venom Vespula vulgaris Ves v 5 M Antijen 5

Hamamböceği

254 Alman hamamböceği German cockroach Blattella germanica Bla g 1 M Hamamböceği Grup 1
255 Alman hamamböceği German cockroach Blattella germanica Bla g 2 M Aspartil proteaz
256 Alman hamamböceği German cockroach Blattella germanica Bla g 4 M Lipokalin
257 Alman hamamböceği German cockroach Blattella germanica Bla g 5 M Glutatyon S-transferaz
258 Alman hamamböceği German cockroach Blattella germanica Bla g 9 M Arjinin kinaz
259 Hamamböceği (Amerikan) American cockroach Periplaneta americana Per a Ö
260 Hamamböceği (Amerikan) American cockroach Periplaneta americana Per a 7 M Tropomiyozin

Evcil Hayvanlar

261 Beyaz cüce hamster Djungarian hamster Phodopus sungorus Phod s 1 M Lipokalin
262 Erkek köpek idrarı Dog, male urine (incl. Can f 5) Canis familiaris Can f_male urine Ö
263 Fare, epitel Rat Rattus norvegicus Mus m 1 M Lipokalin
264 Kedi Cat Felis domesticus Fel d 1 M Uteroglobin
265 Kedi Cat Felis domesticus Fel d 2 M Serum albümin
266 Kedi Cat Felis domesticus Fel d 4 M Lipokalin
267 Kedi Cat Felis domesticus Fel d 7 M Lipokalin
268 Kobay faresi, epitel Guinea pig Cavia porcellus Cav p 1 M Lipokalin
269 Köpek Dog Canis familiaris Can f_Fd1 M Uteroglobin
270 Köpek Dog Canis familiaris Can f 1 M Lipokalin
271 Köpek Dog Canis familiaris Can f 2 M Lipokalin
272 Köpek Dog Canis familiaris Can f 3 M Serum albümin
273 Köpek Dog Canis familiaris Can f 4 M Lipokalin
274 Köpek Dog Canis familiaris Can f 6 M Lipokalin
275 Sıçan, epitel Djungarian hamster Phodopus sungorus Rat n Ö
276 Tavşan, epiteli Rabbit Oryctolagus cuniculus Ory c 1 M Lipokalin
277 Tavşan, epiteli Rabbit Oryctolagus cuniculus Ory c 2 M Lipofilin
278 Tavşan, epiteli Rabbit Oryctolagus cuniculus Ory c 3 M Uteroglobin

Çiftlik Hayvanları

279 At, epitel Horse Equus caballus Equ c 1 M Lipokalin
280 At, epitel Horse Equus caballus Equ c 3 M Serum albümin
281 At, epitel Horse Equus caballus Equ c 4 M Latherin
282 Domuz, epitel Pig Sus domesticus Sus d_epithelia Ö
283 Keçi, epitel Goat Capra hircus Cap h_epithelia Ö
284 Koyun, epitel Sheep Ovis aries Ovi a_epithelia Ö
285 Sığır Cattle Bos domesticus Bos d 2 M Lipokalin

Lateks

286 Lateks Latex Hevea brasiliensis Hev b 1 M Kauçuk uzama faktörü
287 Lateks Latex Hevea brasiliensis Hev b 3 M Küçük kauçuk parçacık proteini
288 Lateks Latex Hevea brasiliensis Hev b 5 M Bilinmiyor
289 Lateks Latex Hevea brasiliensis Hev b 6.02 M Pro-Hevein
290 Lateks Latex Hevea brasiliensis Hev b 8 M Profilin
291 Lateks Latex Hevea brasiliensis Hev b 11 M Sınıf 1 Chitinase
Ficus Ağacı
292 İncir ağacı familyası Weeping fig Ficus benjamina Fic b Ö

CCD

293 İnsan Laktoferrin Hom s Lactoferrin Hom s Lactoferrin Hom s LF M CCD

Parazit

294 Güvercin kenesi Pigeon tick Argas reflexus Arg r 1 M Lipokalin

NA

295 NA tIgE

Diğer Alerjenler

296 Sıçan tüyü Golden hamster Mesocricetus auratus Mes a 1 Lipocalin
297 Fındık Hazelnut Corylus avellana Cor a 12 Oleosin
298 Zeytin Olive Olea Europaea Ole e 7 nsLTP
299 Şeftali Peach Prunus persica Pru p 7 Gibberellin-regulated protein
300 Antep Fıstığı Pistachio Pistacia vera rPis v 4 Mn Superoxid-Dismutase
Not: Özüt(Ö) Bileşen (M)