Biz Kimiz

İstanbul Alerji, Alerjik hastalıkların Türkiye’de farkındalığının artırılması, alerji alanında gelişmelerin sağlanması ve yurtdışından alerji alanında hizmet almak isteyen çocuk ve yetişkin hastaların Türkiye’de hizmet alabilmesini amaç edinmiş Alerji Sağlık Hizmetleri Reklam ve Bilgisayar Limited Şirketi’nin patentli markasıdır.

İstanbul Alerji bir tıp merkezi, poliklinik veya hastane değildir. İstanbul Alerji Kurucuları Prof. Dr. Ahmet Akçay ve Melis Nur Köseoğlu’dur.

Prof. Dr. Ahmet Akçay, Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanıdır.

Şirket Genel Müdürü Melis Nur Köseoğlu’dur.

İstanbul Alerji, Alerji alanında hekim olan çocuk immünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı olan hekimlere yüksek standartlarda muayenehane kiralama hizmeti vermektedir.

İstanbul Alerji, kiraladığı muayenehanelerin sekreterlik hizmetleri, temizlik elemanı sağlanması yanında Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Cihaz Şirketi  ile alerji alanında gerekli medikal cihazların ve sarf malzemelerinin temini konusunda alerji uzmanlarına destek sağlamaktadır.

Türkiye’de yaşayan ailelerin alerji alanında farkındalığını artırmak için tüm gücüyle çalışmaktadır.

İstanbul Alerji, Türkiye’de yapılamayan testlerin Türkiye’de yapılmasını sağlamak için gerekli test ve cihazların ithalatını yapmaktadır.   Türkiye’de alerji alanında gelişmelere katkı sağlayarak yurtdışına test gönderilmesinin önüne geçmek ve yeni testlerin geliştirilmesini sağlayarak diğer ülkelere hizmet vermek hedefleri arasındadır.

Yurtdışından hastaların Türkiye’de hizmet alması için Sağlık Turizm Şirketi de Şirket bünyesinde faaliyet göstermektedir. Sağlık Turizmi şirketi ile özellikle alerji alanında yurtdışından hizmet almak isteyenlere aracılık hizmeti sağlayarak Türkiye’ye hasta turizmine katkı sağlamaya çalışmaktadır.

İstanbul Alerji ekibi, alerji alanında Türkiye’nin çok daha iyi yerlerde olması için tüm gücüyle çalışmaktadır. Yılmadan tüm zorlukları aşarak alerji alanında uluslararası düzeyde hizmet sunulması için alerji hekimlerine ve laboratuvarlara destek sağlamaya devam edecektir.