Piyasada onlarca marka ve özellikte ıslak mendil mevcut. Ebeveynler bebekleri için herhangi bir şeyi seçerken en iyisini seçmek isterler. Ancak ürün çeşitliliği arasında kafaları biraz karışabilir. Bebeğinizin için en iyi ıslak mendili seçmek için izleyeceğiniz bazı ipuçları sizi doğru olan ürüne götürecektir. Bu yazımızda bebeğinizin için ıslak mendil seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için yazdık. 

Bebek Mendillerinin Tarihçesi

Geçmişte aileler bez artıkları ya da mağazadan satın aldıkları bez bebek mendillerini yıkayıp tekrar kullandılar. 1950’lerde, bazı şirketler hareket halindeyken eller veya diğer temizlik işlemleri için tasarlanmış tek kullanımlık mendiller üretmeye başladı. Tabii ki, birçok ebeveyn bu mendilleri hareket halindeyken de bebeği temizlemenin gerçekten uygun bir yolu olarak gördü. Bebek kullanımı için özel olarak markalanmış mendiller, 1980’lere kadar çıkmadı.

Tek kullanımlık bebek mendilleri, onları sadece bebek bezi görevi için değil, aynı zamanda evde veya dışarıda elleri ve yüzleri temizlemek veya yüzeyleri silmek için kullanan günümüz ebeveynlerinin çoğu için bir zorunluluktur.​

Kokulu ve Kokusuz Bebek Mendilleri

Tercih ettiğiniz bebek bezlerinin kokusunu seçmeden önce, bebeğinizin aşırı hassas bir cilde sahip olmadığından emin olun. Bazı bebekler, bez bölgelerinde veya cildinin herhangi bir yerinde kokuyu tutamazlar. Bu bebekler için kokusuz mendiller daha iyi bir seçimdir.

Kokulu ıslak mendil çeşitleri arasında en iyi seçim kişisel tercih meselesidir. Yine de, ağır bir kokusu olan mendiller bazı ebeveynler için itici olabilir.

Ekstra Kalın Mendil

Bebek kakası ile aranızda olabildiğince fazla malzeme olduğunu bilmek istiyorsanız, ekstra kalın mendiller mükemmel bir seçimdir. Daha kalın mendillerin hissi birçok ebeveyn için tercih edilir.

Özel Mendil

Bebek bezi kızarıklığına yatkın bebekler için, bazı şirketler artık içinde yatıştırıcı maddeler bulunan mendiller veya sade su mendilleri üretiyor. Bebeğinizin cildi hassasa bu mendilleri tercih edebilirsiniz. Bu özel mendiller, diğer bebek mendillerinden daha pahalıya mal olma eğilimindedir. Ancak, bebeğinizin rahatı ve sağlığı için bu maliyet göze alınması gereken bir durumdur. 

Yıkanabilir Mendil

Yıkanabilir mendiller genellikle lazımlık eğitimi alan küçük çocuklara yöneliktir ancak yıkanabilir ara parçaları olan hibrit bebek bezi sistemleri kullanan aileler için faydalı olabilir. Bu mendiller genellikle normal bebek mendilleri gibi plastik bir flip-top kutu içinde gelir ve bazen yeniden doldurma paketleri bulunur.

Islak Mendil Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebeğiniz için seçeceğiniz her ürünün özel olduğunu bilmelisiniz. Bebeğinizin vücudunun temizleme mendillerinin en iyi ve en sağlıklı olmasını istiyorsunuz. Bu durumda ıslak mendil seçerken aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Mendillerin %100 pamuklu olmasına dikkat edin. Pamuk, bebeğinizin hassas cildine uyum sağlayan doğal bir üründür. Mendiller ayrıca pamuklu dokusu sayesinde bebeğinizi cilt tahrişinden korur.

Alkol, paraben ve bisfenol A içermeyen, sadece su ile ıslanabilen mendilleri tercih etmelisiniz. Bu kimyasallar bebeğinizin sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

Steril ürünler seçin. Bu sayede mendiller hijyenik ve sağlıklı bir temizlik sağlayacaktır.

Pratik bir silmeyi deneyin. Ellerinizi bebeğinizin üzerine koymanız gerektiği için silmekten kaçının. Bir mendil seçebilir, kullanımı kolay bir sistem kullanabilir ve sistemin kurumasını önleyebilirsiniz.

Yeni Doğan Islak Mendilleri

Ayrıca bebeğin ihtiyacına göre üretilen özel mendil çeşitleri de bulunmaktadır. En çok tercih edilen yeni doğan mendillerdir. Yeni doğan bebeklerin hassasiyetine göre tasarlanan bu ürün, annelerin bebeği temizlemek için kullanması için tasarlanmıştır. Islak yapısı temizlemeyi kolaylaştırdığı için ıslak mendillerinizi bebeğinizin kişisel bakımını kolaylıkla yapmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca evde mendil kullanımı size büyük faydalar sağlayacak ve mendiller bebek bakım çantanızın ayrılmaz bir parçası haline gelecektir.

Genellikle üretimde kullanılan ıslak mendilleri kullanmayınız. Emin olmadığınız bu ürünlerin malzemeleri, başta kızarıklıklar ve cilt tahrişi olmak üzere birçok gereksiz soruna neden olabilir. Bu konuda bebeğinizin ihtiyacına göre tasarlanmış bebek mendillerini kullanmanızı öneririz. Bu bebek mendilleri hassas ciltler için en uygun malzemelerle tasarlanmış ve aseptik olarak üretilmiştir.

Randevu ve Bilgi Formu