Kefir Alerjik Hastalıkları Önleyebilir

Kefir Alerjik Hastalıkları Önleyebilir

Alerjik hastalıkların artmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden bir tanesi de bağırsak mikrobiyotasının bozulmasıdır. Özellikle gereksiz antibiyotik kullandığımızda faydalı mikroplarda ölmekte bu da immune sistemimizi bozarak alerjik hastalıkların artmasına katkı sağlamaktadır. Barsak mikrobiyotasını kuvetlendirmek için süt alerjisi olmayan çocuklara kefir içmelerini önerebiliriz. Çünkü kefir alerjik hastalıkları önleyebilir.

Kefir Doğal Probiyotiktir

Antibiyotik kullanan çocuklara faydalı mikropları yerine koymak için kefir içmesi alerjik hastalıkların ortaya çıkmasını azaltabilir. Antibiyotik kullanan çocuklara günde bir bardak kefir içmesi antibiyotiklerin barsak florasını bozmasını engelleyebilir.

Süt Alerjisi Olanlar Kefir İçmesin

Süt alerjisi olan çocuklara kefir içemez. Kefir de sütten yapılmaktadır.

Kefir alerjik hastalıkları tedavi etmez ancak alerjik hastalıkların gelişmesini engellemede faydalı olabilir. Sağlıklı çocuklara da kefir alışkanlığı kazandırmak barsak florasını kuvvetlendirerek bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir.

Çocuklar Kefiri Gündüz Saatlerinde İçsin

Çocuklara kefiri gece yatmadan değil de gündüz saatlerinde tavsiye etmek gerekiyor. Çünkü gece yatmadan içilen kefir reflüye neden olabilir.

Prof. Dr. Ahmet Akçay

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir