Alerji Aşıları Orucu Etkiler Mi?

Alerji Aşıları Orucu Etkiler Mi?

Alerji hastalıklarından astım, alerjik nezle ve arı alerjisinde en önemli tedavi yöntemlerinden birisi de alerji aşılarıdır. Bu aşılar enjeksiyon şeklinde ve dilaltı şeklinde uygulanmaktadır. Alerji aşıları orucu etkiler mi? Nelere dikkat edilmelidir? Oruç tutarken alerji aşıları konusunda bilmeniz gerekenleri sizler için yazdık.

Alerji Aşıları Orucu Bozmaz

Alerji aşılarından enjeksiyon şeklinde olanlar ve dilaltı şeklinde uygulanan aşılar orucu bozmaz. Bu nedenle; alerji aşıları kullananlar alerji aşılarını yaptırmaları ve enjeksiyon şeklinde aşıların sabah saatlerinde yaptırmaları daha uygun olacaktır. Çünkü; vücudun su miktarı ilerleyen saatlerde azalması nedeniyle; alerji aşılarına yan etki riski artacağı için sabah erken saatlerde alerji aşılarının yapılması uygun olacaktır. Enjeksiyon tarzındaki aşılar sabah saatlerinde alerji uzmanı tarafından yapılması ve gözlem altında yarım saat tutulması uygun olacaktır.

Alerji Aşıları Orucu Etkiler Mi?

Alerji aşılarından dilaltı uygulanan aşılar da orucu bozmaz. Dil altı aşılar; evde uygulanabildiği için akşam saatlerinde de uygulanabileceği için akşam saatlerinde tercih edilmesi uygun olabilir.

Sonuç olarak;

-Alerji aşıları orucu etkilemediği için uygulanmasında sakınca yoktur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir