Eğer çocuğunuzda bir alerjik hastalık belirtisi varsa o zaman çocuk alerji uzmanına gidip çocuğunuzun bu uzmanlar tarafından değerlendirilmesinde fayda vardır. Çünkü çocuk alerji uzmanları, doğumdan 18 yaşına kadar olan çocuklarda görülen astım, alerjik nezle, egzama, besin alerjileri, kurdeşen. Ve diğer cilt alerjileri, ilaç alerjileri, böcek alerjileri ve herediter anjioödem gibi alerjik hastalıkların teşhis ve tedavisi konusunda özel eğitim almış. Ve bu eğitimlerin sonunda da çocuk alerji uzmanı olan uzmanlardır. Genellikle çocuklarda alerjik hastalıklar birlikte görülmeye eğilimlidir. Yani egzaması olan bir çocukta alerjik nezle ve astım olma durumu çok yüksektir ve genelde birlikte olurlar.

Çocuk Alerji Uzmanları

Bu çocuk alerji uzmanları da bu hastalıklara bütüncül yaklaşan uzmanlardır. Aksi takdirde egzama için başka uzmana, alerjik nezle için başka uzmana ve astım için başka uzmana gitme gerekliliği doğmaktadır ki buna gerek yoktur. Çünkü çocuk alerji uzmanları bu hastalıklara bütüncül yaklaşabilen uzmanlardır. Ve alerjik hastalıkların belirtileri varsa, alerji testi yapılacaksa bununda çocuk alerji uzmanı tarafından yapılmasında fayda vardır.

Çünkü alerji testleri konusunda özel eğitim almış uzmanlar çocuk alerji uzmanı olup ve alerji testlerinin sonucuna göre alerji aşısı başlanacak mı. Alerji aşısı başlanacaksa da hangi alerji aşısının yapılacağı, hangi karışımın yapılacağı konusunda bu alerji testleri bize fikir vermektedir. Gerek alerji testleri gerek alerji aşıları konusunda da özel eğitim alan uzmanlar çocuk alerji uzmanları olduğu için bu alerjik hastalıkların teşhisinin ve tedavisinin çocuk alerji uzmanları tarafından yapılmasında fayda vardır. Sonuç olarak doğumdan 18 yaşına kadar olan çocuklarda herhangi bir alerjik hastalığın belirtisi varsa çocuk alerji uzmanına gidilmesinde fayda vardır.

İSTANBUL ALERJİ MERKEZİ

Sağlıklı Günler Diler

Benzer Yazılar

Randevu ve bilgi için.

İletişime geçin (0850) 433-9393

İletişim