Tüm Hakları Saklıdır 

istanbulalerjimerkezi.com.tr sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, çocuk sağlığı ve hastalıkları, astım ve alerji, çocuk göğüs hastalıkları konularında kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Bu site bir sağlık sitesidir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuk ve yetişkinlerde astım ve alerji, çocuk göğüs hastalıkları, iç hastalıkları, kulak burun boğaz hastalıkları konularında ve sağlıkla ilgili diğer konularda sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.

Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur. Bu sitede anlatılan tüm bilgiler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sağlıklı ve doğru sonuç almak için mutlaka konuyla ilgili bir uzman doktora başvurunuz.

Alerji Sağlık Hizmetleri

Alerji Sağlık Hizmetleri, Reklam ve Bilgisayar Limited Şirketine ait olan istanbulalerjimerkezi.com.tr  internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya veya alıntı yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki bilgilerin teyidi için sahibine soru sorulabilir.

Bu sitede verilen bilgiler, doktorların bilimsel tecrübeleri ve tıbbi bilgilerini içermektedir. Burada verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama ya da tedavi için yol gösterici ya da dayanak olamaz. Web sitesindeki tanı ve tedaviler hakkında bilgileri, fikirleri veya uygulamalar, yeni bilimsel gelişmelere paralel olarak değişebilir. Buradaki sayfalar en güncel uygulamalarını ya da görüşlerini içermeyebilir. Bu sayfalardaki bilgiler, konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmaz. Buradaki bilgiler, tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir. Ayrıca bir tedavi için tüm seçenekleri içermeyebilir.

Site ziyaretçileri

Site ziyaretçileri soru sorma formları, ya da e-mail yolu ile site doktorlarına soru sorabilirler; bu sorulara sadece genel bilgiler seklinde cevap yazılmaktadır; sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir. Bu site kişisel yada ticari bir site değildir; site kurucusunun kendisinin, tanı koyduğu hastalarının, yaptığı tedavilerin, çalıştığı hastane yada kliniğin tanıtımı amacıyla yada maddi gelir elde etmek amacıyla oluşturulmamıştır. Sitenin oluşturulması sırasında hiç bir firmadan maddi destek alınmamıştır.

Siteye hiç bir şekilde reklam alınmamaktadır. Bu web sitesinin tek kuruluş amacı, internetin de asıl fonksiyonu olan, bilginin ücretsiz paylaşımı ve toplumun bilgilendirilmesidir. Site, bu sebeple, sadece ülkemizdeki toplumsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, hiç bir karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır. Sitenin içeriği İstanbul Alerji doktorları tarafından hazırlanmıştır.

Siteden faydalanmak için üye olmak ya da herhangi bir ücret ödemek gerekmez. Siteye erişim serbest ve anonimdir. Site içeriği sürekli güncelleştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilmemektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmalısınız. Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yas ve üzeri) ziyaretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (Hastalıklar hakkında bilgiler, uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme) amacı taşımaktadır; herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitede uzman doktorlara yönelik olarak önemli bilimsel toplantı duyuruları, önemli web sitesi linkleri, çocuk sağlığı ve hastalıkları, astım ve alerjik hastalıklar ile ilgili güncel haberler yayınlanmaktadır.

Sitedeki yazılı bilgiler Sağlık Bakanlığı resmi web sitesinden, güncel medikal pediatri, astım ve alerji dergilerinde yayınlanan makalelerden, kongre ve sempozyumlardaki sunumlardan ve pediatri ve astım-allerji kitaplarından yazarın kendi tecrübesi de katılarak hazırlanmıştır.

UYARI:

Bu sitedeki bilgiler hiç bir şekilde herhangi bir hastalığa tanı konması yada tedavisinin yapılması amacıyla kullanılamaz. Sitenin içeriği, çocuk sağlığı ve hastalıkları, astım-allerji hastalıkları tanı ve tedavisini gerçekleştirmeye yönelik profesyonel anlamda öğretici bilgiler değildir. Ehli olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları tedavi sonuçlarından site yöneticileri sorumlu değildir.
Bu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun bir araya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten site yöneticilerinin yasal sorumluluk altında değildir.

Site yöneticileri,

Sitede hakkında bilgilendirme yazısı bulunan cihazların, ya da ilacın satışını yapmamaktadır. Sitede adı geçen hiç bir firma ile ortaklığı ya da sponsorluk ilişkisi bulunmamaktadır. Sitede, Tüm yazılar sık sık güncellense ve tüm alternatifler hakkında bilgiler verilse de, bu sitede verilen bilgilerin tamamıyla güncel ve eksiksiz olduğu garanti edilemez.

Sitenin bazı bölümlerinde, bazı markalardan ve ürünlerden bahsetmek gerekmiştir, bu gibi bahisler, tüm alternatifleri ile birlikte ve sadece gerekli yerlerde yapılmış olup kesinlikle herhangi bir reklam yada tavsiye amacı taşımamaktadır. Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıklarında yukarıda yazanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Tüm web sitesinin tasarımının aşağıda sıralanan kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir.

“1928 tarihli, 1219 sayılı tababet ve suabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanun”

“Türk Ticaret Kanunu” “HON-Code” (Health on net) kriterleri

“6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Yasası”

“Türk tıbbi deontoloji tüzüğü” “Hasta hakları yönetmeliği”

“Türk Tabipleri Birliği Etik Kuralları”

“Beseri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik “Türk Ceza Kanunu”

“Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu