Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları çocuğunuzun doğumdan itibaren  fiziksel, ruhsal ve mental (zeka) gelişimlerini takip eder. Çocukluk çağının hafif sorunlardan çok ciddi hastalıklarına  tanısını koymak ve tedavi etmek üzerine eğitim almışlardır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları:

  • Çocuğunuzu fiziksel sağlığı açısından muayene eder
  • Yaşına uygun aşılamalarını sağlar
  • Büyüme, davranış ve becerilerinin yaşına uygun olarak devam etmesini takip eder
  • Çocuğunuzun sağlıklı , güvenli ortamda büyümesi, beslenmesi ve yeterli hareket etmesi açısından sizi bilgilendirir
  • Bebeğinizin büyüme ve gelişmesi le ilgili sorularınızı ayrıntılı cevaplandırır
  • Gerekli olduğu durumda sizi ilgili bölümlere yönlendirir (çocuk kardiyoloji, çocuk alerji, çocuk nöroloji)

İstanbul Alerji Merkezi Alerjide; çocukluk çağında görülen astım, alerjik nezle, alerjik göz nezlesi, alerjik sinüzit, ürtiker (kurdeşen), besin ve ilaç alerjisi gibi tüm alerjik hastalıkların tetkik, tanı ve tedavileri gerçekleştirilmektedir. Alerjik deri testleri, solunum fonksiyon testleri, deri altı (subkutan) ve dilaltı (sublingual) immünoterapi (aşılama) Profesör doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

İstanbul Alerji Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocukların ve bebeklerin sağlığı ve aşıları takip edildiği gibi, doktor muayenesi öncesi ve sonrasında çocukların rahat etmeleri için oyun alanı ve güvenlik çemberi mevcuttur. Oyun alanlarından oyun arabalarından sallanan oyuncaklara kadar renkli huzurlu bir atmosfere sahiptir. Çocuklar, masalarda oyun oynayabilmekte ve sallanan oyuncaklarla eğlene bilmektedir. Çeşitli oyuncaklar çocukları eğlendirecek detay ve renklerle süslüdür. Büyük bir alanda hayata geçirilen İstanbul Alerji Merkezimizde, yalnız miniklerin değil, anne babaların da konforu düşünülmüştür. Böylece alt değiştirme ve emzirme mekanları da bulunmakta, hem çocuklar hem de anne babaları konforlu bir bekleme süresi geçirmektedir. İstanbul Alerji Merkezi Çocuk Sağlığı Bölümü, çok deneyimli Profesörlerden oluşan kadrosuyla, çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmıştır ve kaliteli servis, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Prof. Dr. Ahmet Akçay